RSS feed

Velkommen til mitt digitale arkiv over kart og veivalg!

På denne siden vil jeg prøve å legge ut kart, løyper og veivalg fra orienteringsløp jeg har deltatt i.

nattcup Bergen (12/12/2018)
Wednesday 12 December 2018
Fløien
Gjer ingen store feil, men blir som venta fråløpt når det er fellesstart.
vintercup Fana (06/12/2018)
Thursday 6 December 2018
Slåtthaug
Hadde vel ikkje heilt sett for meg at den pigglause sklituren på isen skulle ende i klasseseier, men det gjorde han...
nattcup Ås (27/11/2018)
Tuesday 27 November 2018
Vardåsen i Ås
Eg sleit med både lysteknikk og O-teknikk her. Ny lykt er tinga, og så får vi sjå kva som kan gjerast med det O-tekniske... ...
kompetansehelgløp (17/11/2018)
Saturday 17 November 2018
Haakenstua
Var godt nøgd med meg sjølv fram til like før 10., då straumkabelen hekta i ei grein, og det blei mørkt... Etter reparasjo...
nattcup Bergen (14/11/2018)
Wednesday 14 November 2018
Fløien
Mista lyset ut frå 1., og mista dermed også eit stidele på det påtenkte vegvalet. Blei blenda av motkommande løpar midtvegs t...
nattcup Bergen (17/10/2018)
Wednesday 17 October 2018
Smøråsen
opna årets nattcupsesong betre enn i fjor, men gjekk meg fleire gonger fast i tett granskog, i tillegg til bommen på 7. Litt bi...
bedriftsløp natt (26/09/2018)
Wednesday 26 September 2018
Fantoft/Storetveit
Er godt nøgd med avslutninga i går, men sleit i starten. Inn mot 2. får eg ikkje tak på kvar stien om lag midt på blokka g...
bedriftsløp  (12/09/2018)
Wednesday 12 September 2018
Fløien
O-teknisk greitt, men akk så tungt og treigt. 70 meter stigning til nest siste er heldigvis ikkje kvardagskost. Sikksakkveg...
pokalkampfinale (11/09/2018)
Tuesday 11 September 2018
Hordnesmarka
Løper greitt heilt til eg blir overfalt av ei valdsam regnbyge ut frå 8., og mister synskontakten med terrenget. Under dei r...
KM mellomdistanse (08/09/2018)
Saturday 8 September 2018
Midtfjellet Fitjar
Eg starta først av alle i H50-. På 5. klarar eg på mystisk vis å passere 3 meter til venstre for posten, men utan å sjå h...
Kompisstafetten (02/09/2018)
Sunday 2 September 2018
Furedalen
Løper dumt til 2., og ligg for lavt både til 6. og 7. Elles greitt nok gjennomført, men tung i beina etter eit langt betre l...
KM langdistanse (01/09/2018)
Saturday 1 September 2018
Furedalen/Måvotsheia
Er godt nøgd med meg sjølv i dette løpet :-) 20 sek. bom på 9. (der terrenget er meir detaljert enn kartet). Elles greit...
pokalkamp 6 (28/08/2018)
Tuesday 28 August 2018
Alvøen / Mathopen
Ut frå start les eg post 2 som 1.post, og stussar på at vi får eit slikt vegvalsstrekk direkte frå start, når det ikkje er st...
Vestlandsmeisterskap langdistanse (26/08/2018)
Sunday 26 August 2018
Tveitelii Myrkdalen
Er godt nøgd med meg sjølv her. Eg hadde rett nok ikkje tenkt meg så langt til venstre mot 2., men trur faktisk at vegvalet var...
Vestlandsmeisterskap mellomdistanse (25/08/2018)
Saturday 25 August 2018
Tveitelii Myrkdalen
Gjer ingen store feil. Inn mot 2. blir eg lurt av at Arne Knudsen står "stemplingsbøyd" over ein post nede til høgre. Eg lar...
bedriftsløp  (22/08/2018)
Wednesday 22 August 2018
Vardefjell i Os
Er godt nøgd med meg sjølv fram til 4. Til 5. er planen å liggje litt til høgre for streken, men på veg ned bratta finn eg...
bedriftsløp  (15/08/2018)
Wednesday 15 August 2018
Sølvberget
Har aldri forstått meg på stikrysset 150 meter før post 1, og det gjorde eg heller ikkje denne gongen... Høgre på sti bør ve...
Fjord-0, dag 4 av 4 (08/07/2018)
Sunday 8 July 2018
Korlevoll
Slit fryktleg i opninga, og føler først frå 5.post at eg har kontroll og kartkontakt. Inn mot 7. går eg likevel på ein ny sme...
Fjord-0, dag 3 av 4 (07/07/2018)
Saturday 7 July 2018
Korlevoll
Er greitt nøgd med meg sjølv her :-) Ut frå 8. ser eg ikkje skrenten som er teikna under ringen, og tek til høgre eitt plat...
nærløp (27/06/2018)
Wednesday 27 June 2018
Langeland Førde
I forsøk på å løpe frå 500 medfølgande (og svært så irriterande) fluger, bomma eg 7 min. til 8. Ein del av problemet va...
O-festivalen mellomdistanse (24/06/2018)
Sunday 24 June 2018
Bærum
Inn mot 1. skjønner eg ikkje kva som er hogstfelt og kva som ikkje er dette, ei heller kva som er sti og kva som ikkje er sti, og...
O-festivalen langdistanse (23/06/2018)
Saturday 23 June 2018
Bærum
Sleit tungt i starten, men med unnatak av bommen på 4., løper eg vel eigentleg greitt nok til 7. Til 8. er eg borte vekk, og ...
bedriftsløp  (20/06/2018)
Wednesday 20 June 2018
Sædalen
Gjer alt for mange småfeil i Sædalen i dag... Vegvalet langs "stien" frå 8. til 9. er grovt feil, og så kan det sikkert dis...
HOK-rankingløp (10/06/2018)
Sunday 10 June 2018
Herlandsfjellet
Gjorde ingen spesielle feil, men blir generelt fråløpt i slike løyper.
bedriftsløp  (30/05/2018)
Wednesday 30 May 2018
Fløien
Med lange løyper og rekordvarme valde eg B-løypa i dag, utan å dumme meg ut, men med ein sleiv på 6.
pokalkamp 3 (29/05/2018)
Tuesday 29 May 2018
Tveitaskogen Askøy
Rotar det til mot 3., der det faktisk forsvinn 3 minutt. Inn mot posten følte eg at eg hadde stålkontroll, men når eg teiknar v...
bedriftsløp  (23/05/2018)
Wednesday 23 May 2018
Ytrebygda
Har lite å klage på i Ytrebygda denne kvelden, sjølv om eg i likskap med fleire fekk meg ein uventa gjørmepassasje mellom 10. ...
pinseløp  (21/05/2018)
Monday 21 May 2018
Kongsberg
Lagar ingen katastrofer, men for mange småfeil her. Både inn mot 8. og inn mot 9. har eg for mykje hastverk til at eg tek meg ti...
pinseløp  (20/05/2018)
Sunday 20 May 2018
Kongsberg
Er misnøgd med starten, men godt nøgd med det eg gjer etter å ha kome inn på stien søraust for "Kongens gruve". Eg trur høgr...
pokalkamp 2 (15/05/2018)
Tuesday 15 May 2018
Lyderhorn
Eg gjorde etter kvart mykje rart her, verst er rett-på-vegvalet til 7., som er veldig feil ift stor høgresving på sti... Var...
bedriftsløp  (14/05/2018)
Monday 14 May 2018
Dyngjelandsåsen
Veljer grovt feil til 2., rett på er ca 2 min. kjappare... Også litt anna rusk, men utan fleire store flauser.
pokalkamp 1 (08/05/2018)
Tuesday 8 May 2018
Ytrebygda
Hadde dårleg flyt i starten, og finn ikkje dei gode traséane korkje til 2. eller 3. Greitt nøgd med siste del av løypa.
bedriftsløp  (07/05/2018)
Monday 7 May 2018
Smøråsen
Greitt nøgd med meg sjølv i dag. På vegen til 7. las eg resten av løypa. Største tidstap er ned frå 12., der det nok e...
bedriftsløp  (02/05/2018)
Wednesday 2 May 2018
Eikelifjellet / Kanadaskogen
Veljer feil til 4., og sleivar litt på 8., men slår dei eg skal slå :-)
Oslo City Cup (24/04/2018)
Tuesday 24 April 2018
Husebyskogen
Har nok nokre små sekund å tene både til 3. og på nokre av strekka inne i skogen. Til 12. trudde eg ein augneblink at eg ha...
bedriftsløp  (18/04/2018)
Wednesday 18 April 2018
Hesjaholtet/Varden
Opna årets bedriftssesong med å løpe forbi 1.post, 300 meter heimefrå. Inn mot 4. hadde eg eigentleg brukbar kontroll, men ...
Kristtornløpet (08/04/2018)
Sunday 8 April 2018
Stord
Gjorde ingen store feil i årets Kristtornløp :-)
nattcupfinale Bergen (14/03/2018)
Wednesday 14 March 2018
Hordnesmarka
Eg starta i siste del av jaktstartfeltet, og var åleine frå 4. og inn. Eg trudde at eg låg sist i feltet, og var difor relativt...
Portugal 4-dagers, dag 4 (13/02/2018)
Tuesday 13 February 2018
Portel
Var sliten både i bein og hovud, og vingla litt på fleire strekk, i tillegg til ein rein bom på 3. Til 14. må høgre på veg v...
Portugal 4-dagers, dag 3 (12/02/2018)
Monday 12 February 2018
Portel
Tunge bein etter dagen før, og fortsatt hoste i kroppen. Godt nøgd med ei km-tid på 7.30, inkl. småbommar på 9. og 13.
Portugal 4-dagers, dag 2 (11/02/2018)
Sunday 11 February 2018
Portel
Sjølv med ein rusten kropp full av hoste er eg nesten nede på 7.30 i km-tid, noko som seier meir om terrenget enn om min løpsfo...
Portugal 4-dagers, dag 1 (10/02/2018)
Saturday 10 February 2018
Evora
Var forkjøla og full av hoste, og jogga rundt. Ingen feil å snakke om, men kunne sikkert ha dradd på motsett side av eit par kv...
nattcupløp (17/01/2018)
Wednesday 17 January 2018
Kokstad, IL Gneist
Til 4. finn eg 2 villfarne jenter, som eg etter litt fram og tilbake heldigvis klarer å forklare kvar er. Den eine av dei var lan...